Tükenmeyen Nefesle

Skip Navigation LinksANA SAYFA : YÖNETMELİK / YÖNERGELER : TÜSAD Bilimsel Toplantıları Sponsorluk Esaslarına Dair Yönetmelik

TÜSAD Bilimsel Toplantıları Sponsorluk Esaslarına Dair Yönetmelik

Bilimsel Toplantılar Sponsorluk Esaslarına Dair Yönetmelik

Madde 1.
Bu yönetmeliğin amacı; Türkiye Solunum Araştırmaları Derneği (TÜSAD) tarafından düzenlenen ulusal kongre haricindeki bilimsel toplantılar (sempozyum, panel, online toplantı, kurs vb) için Sağlık Bakanlığı'nın Beşeri Tıbbi Ürünlerin Tanıtım Faaliyetleri Hakkında Yönetmelik kuralları çerçevesinde sponsorluklar ile ilgili kuralları ve esasları belirlemektir.

Madde 2.
Toplantı öncesinde sponsor firmalar ile TÜSAD yetkilisi (Merkez Yönetim Kurulu, şubeler, çalışma grubu, koordinasyon kurulu, TÜSAD Akademi, TÜSAD Genç Akademisyenler Kurulu başkanı veya adına yetki verilen kişiler) arasında, içinde bu yönetmeliğin tüm  kurallarına uyulacağına dair metnin de olduğu bir sözleşme imzalanır.

Madde 3.
Sponsor firmaların toplantı öncesinde, esnasında ve sonrasındaki uygulamalarda aşağıdaki kurallara istisnasız uyması zorunludur:

  1. Davetiyelerde sponsor firmaların logosuna yer verilmez. Sadece davetiyelerin arka sayfası veya iç yüz altında “ ……………… tarafından koşulsuz eğitim desteği ile” ibaresi yer alacaktır.
  2. Davetiye basılmadan önce toplantı organizasyon komitesi veya yetkilisine gönderilecek taslak üzerinden onay alınacaktır.
  3. Firmalar toplantı salonunda firma ve ürüne ait bayrak, afiş, flama ve benzeri firma tanıtım materyalleri bulunduramazlar.
  4. Standlarda düzenlenecek tüm etkinlikler ve dağıtılacak materyallerde, Sağlık Bakanlığı'nın Beşeri Tıbbi Ürünlerin Tanıtım Faaliyetleri Hakkında Yönetmelik kuralları dikkate alınacaktır.
  5. Toplantının bilimsel programı içinde yer alan sponsor firmalar adına yapılan uydu toplantılarda, konuşmacı ve oturum başkanı olarak TÜSAD’ın kurumsal kimliğine uygun isimlere görev verilmesi amacıyla toplantının planlama aşamasında organizasyon komitesi  veya toplantı yetkilisinden onay alınacaktır. 
  6. Toplantı süresi içinde düzenlenmesi planlanan sosyal programın tüm ayrıntıları için toplantı organizasyon komitesi veya yetkilisinden onay alınacaktır.
  7. Toplantının sorunsuz icrası ve kalitesine uygun fiziki altyapıyı sağlayan mekan için toplantı organizasyon komitesi veya yetkilisinden onay alınacaktır. 
  8. TÜSAD Akademi toplantılarına davet edilenlerin dernek üyeliğinin bulunması şartı aranır.
  9. TÜSAD toplantılarına üyeler çocukları ile katılamaz.
  10. Sponsor kuruluşlar, toplantının verimli ve etkin geçmesini sağlayacak her türlü teknik donanımın ve teknik personelin toplantı salonunda hazır bulunmasını sağlamakla yükümlüdür.

Madde 4. Sponsor firmalar toplantı davet mektuplarına bu yönetmeliğin incelenmesi uyarı notunu eklemeleri gerekmektedir.

Madde 5. Bu yönetmelikte belirtilmeyen hususlarda, Sağlık Bakanlığı'nın Beşeri Tıbbi Ürünlerin Tanıtım Faaliyetleri Hakkında Yönetmelik kuralları çerçevesinde MYK karar vermeye yetkilidir.

Madde 6. Bu yönetmelik TÜSAD Merkez Yönetim Kurulu 22.09.2019 tarihli toplantısında kabul edilerek yürürlüğe girmiştir.

TÜSAD Bilimsel Toplantıları Sponsorluk Esaslarına Dair Yönetmelik Pdf Dosyası İçin Tıklayınız.

ÜYE GİRİŞİ


   
Şifremi Unuttum
  

TÜSAD ÜYELİK BAŞVURUSU

ETKİNLİK TAKVİMİ

Temmuz 2024
PztSalÇarPerCumCmtPaz
24252627282930
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930311234
 LookUs & Online Makale