DAVET MEKTUBU

Değerli Meslektaşlarımız,

Her yıl birbirinden değerli ve başarılı kongrelere imza atan ve alanında ülkemizin en köklü uzmanlık derneği olan Türkiye Solunum Araştırmaları Derneği’nin kuruluşunun 45.yılında, 37.Ulusal Kongremiz SOLUNUM 2015’in gerçekleşmesinde görev almanın gurur ve mutluluğunu yaşıyoruz.

Bu yıl da en az öncekiler kadar başarılı bir kongre gerçekleştirebilmek, çıtayı biraz daha yükseltebilmek, bilimsel ve sosyal içeriği ile mükemmele biraz daha yaklaşabilmek için 15 kişilik genç, dinamik ekibimizle yola çıktık.

Dernek üyelerimizden gelen talepler doğrultusunda, geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi bu yıl da kongremizin İzmir Çeşme Sheraton Otel’de, 17-21 Ekim 2015 tarihleri arasında gerçekleştirilmesine karar verildi. Her yıl ivmesini hızla artıran kongremizde bu yıl bir ilk yaşanacak. Yüksek maliyetler nedeniyle bir çok dernek bilimsel aktivitelerinde süre azaltımına giderken, SOLUNUM 2015’de kongremiz kurslarla birlikte 4.5 gün olarak gerçekleşecek. Böylece daha yüksek bir bilimsel aktivite düzeyi ve kongre katılımcılarımızın birbirleri ile daha çok bir arada olması sağlanacak.

Manisa Soma’nın Yırca köyünde, binlerce zeytin ağacının termik santral yapımına feda edildiği, yüreğimizi burkan olay nedeniyle, kongre görselimizin temasını barışın ve bereketin sembolü “zeytin ağacı” olarak belirledik. Görselimizde ağacın gövdesindeki kadın figürü Anadolu kültüründeki Kybele (Ana Tanrıça) gibi bereketi-bolluğu, zeytin ağacı ise barışı ve 1000 yıla varan ömrüyle, sağlıklı ve uzun bir yaşamı temsil ediyor.

Kongre bilimsel programını organizasyon komitemiz, TÜSAD çalışma grupları ve koordinasyon kurulları ile birlikte hazırlarken, üyelerimize uyguladığımız beklenti anketi sonuçlarını ve geri bildirimlerinizde yer alan talep ve eleştirilerinizi de dikkate almaktayız.

Kongremiz her yıl olduğu gibi bu yıl da zengin bir kurs programı ile başlayacak, birçok konuda sizlerin gereksinimlerine uygun, beceri kazandırma kursları seçilmesine özen gösterilecektir. Göğüs hastalıklarının temel konularından CHEST Board Review kursuna kadar geniş bir yelpazeye sahip kurslarımız arasından seçiminizi şimdiden yapmanızı öneriyoruz. 

Bilimsel programımızda panel, yuvarlak masa ve konferans oturumlarının yanı sıra, sizlerden oldukça fazla ilgi gören interaktif olgu sunumları, workshop’lar, tamamlayıcı ve karşıt görüş oturumları, ayrıca güncel paramedikal konular da yer alacaktır. Daha önceki yıllarda olduğu gibi, kongremize gönderilen sözlü ve poster bildirileri arasından seçilecek en iyi bilimsel çalışmalara teşvik ödülleri verilecektir.

Lütfen 17-21 Ekim 2015 tarihlerini şimdiden ajandanıza kaydediniz, aksi halde bu müthiş bilimsel şöleni kaçırmış olacaksınız. Çünkü SOLUNUM 2015’de yenilikçi, farklı, hem bilimsel açıdan hem de sosyal açıdan sizlerin beğenisini kazanacak güzel bir kongre düzenlemeyi hedefliyoruz. Sizlere alanımızda yaşanan yenilikleri en deneyimli yerli ve yabancı meslektaşlarımızla gözden geçireceğiniz, birebir tartışacağınız, kendi bilimsel çalışmalarınızı paylaşacağınız, deneyimlerin, bilgi aktarımının ve sosyal içeriğinin en üst düzeyde olacağı bir kongre vaad ediyoruz.

Bu amaçla hepinizi keyifli anlar yaşayacağınız ve her açıdan mutlu bir şekilde ayrılacağınız SOLUNUM 2015, Çeşme'ye bekliyoruz. Kongremize katılımınızdan, sizlerle bilgiyi, tecrübeyi ve bilimsel emeği paylaşmaktan büyük mutluluk duyacağız.

Katılımınız ve katkılarınız ile zenginleşecek kongremizde görüşmek dileğiyle…

Paylaştıkça güçlenmek için sizi de bekliyoruz”

Saygılarımızla,Müge Aydoğdu

Bilimsel Komite Başkanı

Oğuz Köktürk

Kongre Başkanı

Filiz Koşar

TÜSAD Başkanı
LookUs & Online Makale