Genel Bilgiler

Kongre Tarihi ve Yeri
TÜSAD 35. Ulusal Kongresi - SOLUNUM 2013, 2-6 Ekim 2013 tarihlerinde Sheraton Otel - Çeşme'de gerçekleştirilecektir.

Kongre Dili
Kongre resmi dili Türkçe'dir. Eş zamanlı Türkçe - İngilizce / İngilizce - Türkçe çeviri yapılacaktır.İngilizce olarak gönderilecek bildiriler değerlendirmeye alınmayacaktır.

Kongre İnternet Adresi
www.solunum.org.tr/solunum2013

Kongre İletişim Adresi
solunum2013@k2-events.com

Kredilendirme
Kongrenin tüm oturumları Türk Tabipler Birliği Kredilendirme Kurulu tarafından "Sürekli Tıp Eğitimi (STE)" olarak kredilendirilecektir. Bu kredilendirme ile ilgili formları kongre çantası içerisinde bulabileceksiniz. Doldurulmuş TTB-STE formlarını ilgililere teslim edilmesini rica ederiz.

Eğitici Kurslar

TÜSAD 35. Ulusal Kongresi - SOLUNUM 2013 çerçevesinde sekiz adet eğitici kurs yapılacaktır. Kurs konu ve konuşmacıları ile ilgili detaylı bilgilere kongre internet sitesi aracılığıyla ulaşabilirsiniz.

Solunum 2013’de bu yıl kurs kayıt ücreti, kongre katılım ücretine dahildir. Kurslar 2 Ekim 2013, 09:00’da başlayacağından konaklama talebi olan katılımcıların bu tarih ve saati göz önünde bulundurarak konaklamalarını tamamlamalarını hatırlatırız.

Yaka Kartı
Tüm katılımcıların kongre merkezine girişte, bilimsel oturumlar esnasında sergi alanlarında, poster alanlarında ve diğer sosyal programlarda yaka kartlarını takmaları, kongrenin sağlıklı yürüyebilmesi ve güvenliği açısından gereklidir. Sağlık Bakanlığı kuralları gereği bilimsel kongrelerde bildiri, yayın, poster gibi bilimsel çalışma sunumunda bulunanlar ve toplantılara eğitim amaçlı katılanlar dışındaki kişilerin (eş ve/veya çocuklar), toplantı, stand ve bağlı alanlara girmesi yasaktır. Tüm katılımcıların bu kurala istisnasız olarak uymaları beklenmektedir.

Kongre İzin Yazıları
Kongre katılımı için kurumlara verilmek üzere talep edilecek kongre izin yazıları. Kongre Organizasyon Sekreterliği aracılığı ile talep eden katılımcılara gönderilecektir.

Kongre Bursları
Kongreye bildirisi kabul edilmiş ve bildiri sunumu yapacak sınırlı sayıda asistan, hemşire ve fizyoloğa burs verilecektir. Burslar, kayıt ve konaklama katılımı için kurumlara verilmek üzere talep edilecek kongre izin yazıları. Kongre Organizasyon Sekreterliği aracılığı ile talep eden katılımcılara gönderilecektir.

İptal Koşulları
1 Haziran 2013 ve oncesinde yapılan iptallerde banka havale masrafları hariç geri ödeme yapılacaktır.
1 Haziran 2013 – 1 Temmuz 2013 tarihleri arasında yapılan iptallerde % 50 ceza ile geri ödenecektir.
1 Temmuz 2013 tarihinden sonra yapılan iptallerde, geri ödeme yapılmayacaktır.
Tüm geri ödemeler kongre sonrası yapılacaktır.

Önemli Tarihler:
Kongre Tarihi : 2-6 Ekim 2013
İndirimli kayıt ve konaklama için son tarih : 01 Haziran 2013
Bildiri gönderimi için son tarih : 03 Ağustos 2013