Tükenmeyen Nefesle

Skip Navigation LinksANA SAYFA : YÖNETMELİK / YÖNERGELER : TÜSAD Bilimsel Toplantıları Sponsorluk Esaslarına Dair Yönetmelik

TÜSAD Bilimsel Toplantıları Sponsorluk Esaslarına Dair Yönetmelik

Bu yönetmelik; Türkiye Solunum Araştırmaları Derneği (TÜSAD) Merkez ve Şubeleri ile Çalışma Grupları ve TÜSAD Akademi tarafından düzenlenen kongre, sempozyum, panel, kurs gibi tüm bilimsel etkinliklerde yapılacak sponsorluklar ile ilgili kuralları ve esasları belirlemektedir.

TÜSAD etkinliğinin yapılmasından önce sponsor kuruluş veya kuruluşlarla, TÜSAD yetkilisi (Merkez Yönetim Kurulu, şube ve çalışma grubu yönetim kurulları tarafından yetkiverilen kişiler) arasında bir sözleşme imzalanır. TÜSAD Akademi toplantılarında Akademi Başkanı sözleşme imzalamada yetkilidir.

İlaç ve Tibbi Cihaz sektörü temsilcilerinin etkinlik öncesinde, esnasında ve sonrasındaki uygulamalarda aşağıdaki kurallara istisnasız uyması zorunludur:

a. Sadece firma adı ile hiçbir tanıtım ve dökümantasyon yapılamaz. Davetiyelerde kullanılacak olan firma logosu tek sayfalık davetiyelerde ve afişlerde altta yer alacaktır. Birden fazla sayfalı davetiyelerde firma logosu kapak iç sayfasında yer alacaktır. Firma logosu boyutu dernek logosu boyutunun 1/3'ünü geçmeyecektir. Derneğin uygun gördüğü renkler zemin rengi ve etkin renk olarak kullanılacaktır.

b. Yaka kartlarında dernek logosu ile birlikte firma logosu bulunabilir. Ancak ürün ismine yer verilemez.

c. Firmalar toplantı salonunun dışında stand ve masa kurabilirler. Ancak toplantı salonunda firma ve ürüne ait; bayrak, afiş, flama ve benzeri firma tanıtım materyalleri bulundurulamaz.

d. Toplantı salonları dışındaki alanlarda firmaya ait afiş, bayrak, flama ve tanıtım materyalleri bulundurulabilir.

e. Standlarda düzenlenecek tüm etkinlikler ve dağıtılacak materyallerde, Sağlık Bakanlığı'nın Tıbbi Tanıtım Yönetmeliği dikkate alınmalıdır. Etkinlik esnasında kullanılacak ve dağıtılacak tüm malzeme ve dökümanlar ile duyuruların örneklerinin TÜSAD yetkilisinin onayına sunulması zorunludur. Dernek yetkilisinin uyarıları ve önerilerinin dikkate alınmaması durumunda, organizasyon komitesinin etkinliğin iptaline karar verme yetkisi vardır.

f. Etkinlik ile ilişkili bir sosyal program düzenlenecek ise, bu programın ayrıntılarıetkinlikten en az bir hafta önce dernek yetkilisinin onayına sunulmalıdır.

g. Etkinliğe sponsor olan kuruluşlar, toplantının sorunsuz icrası ve kalitesine uygun fizikialtyapıyı sağlayan mekanları seçmek yükümlülüğündedir.

h. Sponsor kuruluşlar, toplantının yapıldığı merkezin (ilin) dışından katılan konuşmacı ve katılımcıların, konaklama ile uçak, otobüs ve şehiriçi transferlerini sağlamakla yükümlüdür.

i. TÜSAD Akademi toplantılarına davet edilenlerin dernek üyeliğinin bulunması şartı aranır.

j. Düzenlenecek her toplantının Sağlık Bakanlığı'na bildirilmesi zorunludur.

k. Sponsor kuruluşlar, toplantının verimli ve etkin geçmesini sağlayacak her türlü teknikdonanımın ve teknik personelin toplantı salonunda hazır bulunmasını sağlamaklayükümlüdür.

l. Bu yönetmelikte belirtilmeyen hususlarda; TÜSAD Merkez Yönetim Kurulu Başkanı,2. Başkanı ve Genel Sekreteri ile TÜSAD Akademi Başkanı, şube ve çalışma grubu başkanları karar vermeye yetkilidir.

m. Bu yönetmelik TÜSAD Merkez Yönetim Kurulunun 07.03.2014 tarihli toplantısında kabul edilerek yürürlüğe girmiştir

ÜYE GİRİŞİ


   
Şifremi Unuttum
  

TÜSAD ÜYELİK BAŞVURUSU

ETKİNLİK TAKVİMİ

Ekim 2019
PztSalÇarPerCumCmtPaz
30123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031123
45678910
 LookUs & Online Makale