ÖNEMLİ TARİHLER

 • 26
  Ekim
  Kongre Başlangıç Tarihi
 • 15
  Mart
  İndirimli Kongre Kaydı ve Konaklama için son tarih
 • 29
  Ağustos
  Bildiri Gönderimi için son tarih

Davet Mektubu

Değerli Meslektaşlarımız,

Bu yıl 26-29 Ekim 2019 tarihleri arasında Bodrum Türkbükü Hilton Otel'de SOLUNUM 2019'u gerçekleştirecek olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Başarıyla tamamlanan SOLUNUM 2018'in hemen ardından Türkiye Solunum Araştırmaları Derneği (TÜSAD) Yönetim Kurulu, aynı kalitede bir kongreye daha imza atmak için SOLUNUM 2019 Organizasyon Komitesi üyelerini görevlendirdi. SOLUNUM 2019 Organizasyon Komitesi üyeleri olarak önceki kongrelerimizin başarısını yakalamak için heyecanla çalışıyoruz.
SOLUNUM 2019, TÜSAD tarafından düzenlenen ulusal kongrelerin 41'incisi olacak ve Organizasyon Komitesi'nde yer alan uluslararası otoritelerle "Uluslararası Katılımlı Ulusal Kongre" olma özelliğini taşıyacaktır. Bu yenilik, Eurasian Journal of Pulmonology (EJP) Dergisi'nin ek sayısında kongre sözel bildiri İngilizce özetlerinin yayınlanması fırsatını da beraberinde getirecektir.

SOLUNUM 2019'da en büyük ulusal bayramımızı coşkuyla kutlayacağız. Cumhuriyetimizin kuruluşunun 96. yılında bayramımızı birlikte kutlamak kongremizin coşkusunu artıracak, başarısını taçlandıracaktır. 41 yıldır bitmeyen hevesle, tükenmeyen nefesle süren kongrelerimiz bu yıl bayram sevinci ile birleşince kongre sloganımızı "Her Nefes Alışımız Bayramdır" olarak belirledik.

Bodrum tarihi, doğası ve iklimi ile bizleri kucaklayacak, büyüleyecek, katılımcılar Halikarnas Balıkçısı'nın da söylediği gibi "akıllarını Bodrum'da bırakıp gideceklerdir."

Devamı

Copyright @ 2019 Türkiye Solunum Araştırmaları Derneği.