Tükenmeyen Nefesle

TÜSAD Akademi

Yönetmelik

TÜRKİYE SOLUNUM ARAŞTIRMALARI DERNEĞİ (TÜSAD) AKADEMİ YÖNETMELİĞİ

 1. TÜSAD Akademi; yönetmeliğin ikinci maddesinde belirtilen çerçevede dernek eğitim çalışmalarını planlayan, organizasyonları gerçekleştiren ve yönetimini sağlayan bir oluşumdur. TÜSAD Akademi, TÜSAD Merkez Yönetim Kurulu (TÜSAD-MYK) denetiminde faaliyetlerini yürütür. Yönetmelik maddeleri TÜSAD-MYK tarafından düzenlenir.
 2. TÜSAD Akademi tarafından yürütülecek eğitim faaliyetleri;
  • TÜSAD Kursları
  • TÜSAD Akademi Kampları
  • Sertifika Programları
  • Bölgesel Sempozyumlar
  • Çalışma Grupları Eğitim Toplantıları
  • İnternet Destekli Eğitim
  • Ulusal veya yurt dışı dernekler ile birlikte eğitim projelerinin planlanması ve yürütülmesi.
 3. Bu ana başlıklarda yapılması planlanan çalışmaların şekli, sıklığı, katılımcı sayısı, içeriğin planlanması gibi konulara TÜSAD Akademi Yönetim Kurulu karar verir ve TÜSAD-MYK onayına sunar.
 4. TÜSAD Akademi Yönetim Kurulu (TÜSAD-AYK) bir başkan ve beş üyeden oluşur. Dernek Genel Sekreteri, Saymanı ve TÜSAD-MYK Çalışma Grupları sorumlusu TÜSAD-AYK’nın doğal üyeleridir. TÜSAD-AYK üyeleri TÜSAD Genel Kurulunu takiben ilk TÜSAD-MYK toplantısında seçilir. TÜSAD-MYK üyeleri aynı zamanda TÜSAD-AYK üyesi olabilir. Dernek Genel Sekreteri aynı zamanda TÜSAD-AYK’nın sekreterlik görevini de üstlenir. TÜSAD-AYK görev süresi bir sonraki olağan genel kurulda sonlanır.
 5. TÜSAD-AYK, altı ayda bir olmak üzere senede iki kez (ekim ve nisan) toplanır. Ekim ayı toplantısı SOLUNUM Kongrelerinde yapılır. Toplantı zamanı ve gündemi sekreter tarafından TÜSAD Başkanı, Saymanı ve TÜSAD-AYK üyelerine önceden duyurulur. Akademi Başkanının olmadığı durumlarda, başkanın görevlendireceği TÜSAD-AYK üyelerinden birisi kurul toplantısına başkanlık eder.
 6. Akademi Başkanı gerekli gördüğü durumlarda ilgili çalışma grubu başkanı veya başkanlarını toplantıya çağırabilir. Başkanlar toplantıya katılamadıkları durumlarda yerine çalışma grubu yürütme kurulu sekreterini veya yürütme kurulundan bir temsilci atar.
 7. TÜSAD-AYK toplantılarında alınan tüm kararlar bir tutanak halinde TÜSAD Başkanlığına iletilir.
 8. TÜSAD-AYK Başkanı TÜSAD-MYK dışından bir üye ise, AKADEMİ ile ilgili gündeme istinaden, TÜSAD-MYK toplantılarına katılır
 9. TÜSAD-AYK üyesinin dernek başkanlığına istifa dilekçesi vermesi durumunda yapılacak ilk TÜSAD-MYK toplantısında yerine başka bir üye atanır.  TÜSAD-AYK üyesinin mazaretsiz olarak üst üste iki toplantıya katılmaması durumunda üyeliği düşer ve yerine yeni bir üye atanır.
 10. TÜSAD Akademi toplantılarına sponsor olan kuruluşlar, “TÜSAD Bilimsel Toplantılarına Sponsorluk Esaslarına Dair Yönetmelik”e uygun olarak sponsorluk faaliyetlerini sürdüreceklerdir.
 11. TÜSAD Akademi eğitim toplantılarına katılımlarda TÜSAD üyesi olma şartı aranır.

ÜYE GİRİŞİ


   
Şifremi Unuttum
  

TÜSAD ÜYELİK BAŞVURUSU

ETKİNLİK TAKVİMİ

Şubat 2018
PztSalÇarPerCumCmtPaz
2930311234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627281234
567891011
 LookUs & Online Makale